תקציר העונה השניה 
חזרה לאותו מקום  

חזרה לאותו מקום

 
תקציר העונה השניה |
 
מערכת נענע 10

מה קרה לענת בערב שבו נעלמה ואז נמצאה ללא הכרה בשירותים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוד האפל מהרגע המכונן בעברה (מתוך "המקום")
 הסוד האפל מהרגע המכונן בעברה (מתוך "המקום")   
בעונה השנייה של "המקום" נחזור צעד אחורה, למפגש הדרמטי בין ענת (רננה רז) לאחיה, טרם איבדה ענת את הכרתה. המפגש הגורלי מעורר סערה בנפשה ומתחיל לחשוף את הסוד האפל מהרגע המכונן בעברה, שמסביר את השקט, המסתורין, הכאב הכבוש – ובעיקר את הקשר הסבוך שלה עם עורך הדין מנו קדמי (זהר שטראוס).

על רקע המשולש הרומנטי בין ענת ושני הגברים בחייה, אורן (אלי אלטוניו) ומנו, העלילה הולכת ומסתבכת. אורן נאבק לאורך כל דרך על אהבתו ומגלה עד כמה טוטאלית והרסנית היא יכולה להיות, ומנגד – מנו, ואהבתו הנואשת לענת. שניהם יתבעו ממנה עוד ועוד ויחייבו אותה להחליט. במי תבחר ענת? אילו עוד הפתעות מחכות לנו עד לרגע ההכרעה?

במקביל לקו עלילה זה, מתמקדת הסדרה באותה עת ב"מקום", במשפחה שמאחוריו ובמלחמת הישרדותם.

נעמי (נתי קלוגר) נקרעת בין ניהול המסעדה לבין ניסיונה לקיים בית "רגיל", עם חיי משפחה תקינים. היא מגלה שהיא בהריון ומחליטה להעמיד את הבית ואת תות (ביתה הבכורה), בראש סדר העדיפויות. נעמי ואסף (יונתן סגל) מחליטים לחלק ביניהם את המשמרות ובאין ברירה למצוא מישהו, שייכנס ויסייע בניהול המסעדה.

אלא שלברירה הטבעית לניהול ה"מקום", האימא הגדולה, השותפה הדעתנית, השופטת בדימוס שולמית (ליאורה ריבלין), יש אג'נדה משלה. בעונה זו היא מתחילה כנערה מאוהבת. אסף מכיר לה את אנטואן (עמוס לביא), קונדיטור בן 55, שסוחף אותה באהבה עיוורת. היא נוסעת איתו לפריז וחוזרת מופתעת לגלות עד כמה היא עדיין יכולה להתרגש, לאהוב, לקיים חיי מין - דבר שביתה, נעמי, מתקשה להתמודד איתו. אולם שולמית אינה מתכוונת לתת לביתה או ל"מקום" למנוע ממנה את מה שהיא מאמינה שהוא הסיכוי האחרון שלה בחיים לאהבת אמת.
 
ההבדל בין הערצת קהל, זמנית ובוגדנית, לאהבה (מתוך "המקום")
 ההבדל בין הערצת קהל, זמנית ובוגדנית, לאהבה (מתוך "המקום")   
המשבר המתמשך בין אמנון (שמיל בן ארי) לביתו קרן (ליאת אזר) הולך ומחריף. כישלון הדיסק שלו גורם לו לעשות טעויות איומות. קרן מנסה לעזור לו בכל דרך, עד לרגע שבו אמנון מבין שהוא חייב לקחת את גורלו בידיו ושאהבתה של קרן אינה מובנת מאליה. בעונה הזו הוא מתחיל להבין את ההבדל בין הערצת קהל, זמנית ובוגדנית, לאהבה.

בכרך, הברמן וחברו הטוב ביותר של אסף, (אולי שטרנברג) ואפרת (לירון ויסמן) מתמודדים עם האהבה הבלתי פתורה מעברם, ועוברים תהפוכות מפתיעות ואלימות בניסיון להבין אם יש סיכוי לשניהם להיות ביחד ולהתחייב זה לאושרה של זו.

ובנוסף לכל אלה, כמו בעונה הראשונה, בכל פרק יהיה סיפור משנה או שניים, אנשים בודדים, זוגות וחבורות, שנכנסים ויוצאים מ"המקום", שכל מי שעובד בו, הוא בדיוק כמוהם - אדם שמחפש קצת מזון לגוף ומזור לנפש, סיפוק יצרים ואהבה.


יוצרים: אבי כהן ושלמה משיח
במאי: יצחק שאולי
תסריטאי ראשי: שלמה משיח
עורך תסריט: שמי זרחין
מפיקים אחראיים: גבי רוזנברג, ערן ב.י
מפיק ראשי: סער יוגב
מפיקה: תמי שעיה
מלהקת: סיגל גינצבורג
מעצב אומנותי: איתן לוי
עורכות: לימור פיין ושירי בוכרד
צלם ראשי: יואב קוש

הגיבורים הראשיים:
אורן: אלי אלטוניו
ענת: רננה רז
מנו: זוהר שטראוס

גיבורי הסדרה הקבועים הם:
שולמית: לאורה ריבלין
נעמי: נתי קלוגר
אסף: יונתן סגל
תות: דפנה זלצר
אמנון: שמיל בן ארי
קרן: ליאת אזר
בכרך: אולי שטרנברג
אנטואן: עמוס לביא
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by